Yükleniyor

Yağ Değişimi

Amerikancı Oto Servis

Service

Yağ Değişimi

Yağ değişimi gerçekten ruh halinizi değiştirebilir. Ve kesinlikle yağınızın yerini alacaktır. Aracınızın, özellikle motorunun ömrünü korumaya yardımcı olmanın en basit, en etkili ve ucuz yollarından biri, yağı ve yağ filtresini düzenli olarak değiştirmektir.


Yağ, motorunuzun can damarıdır. Sürtünmeyi azaltır, aşınmayı azaltır, yağlama sağlar, motor parçalarının soğutulmasına yardımcı olurken pistonlar, halkalar ve silindir duvarları arasında sızdırmazlık sağlar. Yeni yağın temizleme etkisi olmasaydı, karbon ve vernik birikmesi motor için toksik olabilirdi. Motor yağı, hareketli parçaların şokunu ve gürültüsünü bile azaltır.

Yağ değişimi ile ilgili.Yağ değişimi ile ilgili.Yağ değişimi ile ilgili.Yağ değişimi ile ilgili.Yağ değişimi ile ilgili.Yağ değişimi ile ilgili.Yağ değişimi ile ilgili.Yağ değişimi ile ilgili.Yağ değişimi ile ilgili.Yağ değişimi ile ilgili.Yağ değişimi ile ilgili.

Yağ değişimi ile birlikte yapılan işlemler:

  • Motor filtre değişimi
  • Filtre değişimi
  • Filtre değişimi
  • Filtre değişimi
  • Filtre değişimi
  • Antifrize değişimi

Yağ değişiminiz yaklaştıysa Hemen şimdi randevunuzu ayarlayın.

Filtre Değişimi

Yağlar, motorlu araçların sağlıklı çalışması ve uzun ömürlü olması için çok önemlidir. Peki, araç yağ değişimi nasıl yapılıyor ve hangi yağlar kullanılıyor? Konvensiyonel motorların en büyük sorunu ve en bilinen yıpranma nedeni sürtünmedir. Motor yağı ise sürtünmeyi önleyen ya da azaltan ana malzemedir. Bir motorlu araç belirli bir km değerine ulaştığında motor yağı mutlaka değişmelidir. Zira, azalır, eksilir hatta biter. Ancak motor yağı, sadece bittiği ya da eksildiği için değil değerini kaybettiği için de değiştirilir. Eğer yağ, ısınmaya direncini kaybettiyse sürtünmeye karşı parçaları koruyamaz hale gelecektir. 

    Bir motorlu araç belirli bir km değerine ulaştığında motor yağı mutlaka değişmelidir. Zira, azalır, eksilir hatta biter. Ancak motor yağı, sadece bittiği ya da eksildiği için değil değerini kaybettiği için de değiştirilir. Eğer yağ, ısınmaya direncini kaybettiyse sürtünmeye karşı parçaları koruyamaz hale gelecektir. Bu da yenilenmesi gerektiğini gösterir. Motor yağı kadar motor yağı filtresi de önemlidir. Bu konuda da gerekli kontroller periyodik olarak yapılmalı, gerekli yenilemeler sağlanmalıdır. Otopratik, motor yağının seviyesinin sık sık ve düzenli olarak kontrol edilmesini ve motor yağ filtresi ile birlikte üreticisinin aracınız için belirttiği aralıklarla değiştirilmesini tavsiye etmektedir.

Randevu Al

Bugün Randevunuzu Planlayın

Otomotiv Tamir ve Bakım Servis Uzmanınız

Tel: 0-232-461-14-23